Film Čtvrtý druh – jak je to doopravdy?

Již titulní obrázek filmu vypadá děsivě

V roce 2009 vyšel do kin kontroverzní filmový snímek s názvem „Čtvrtý druh“. Diváky doslova uvedl do rozpaků, protože na pohled jasná autentičnost je až zarážející. Jak je to však doopravdy?

Officiální obsah filmu je na internetu dostupný takto:

V roce 1972 byla stanovena stupnice vyšetřování případů s podezřením účasti mimozemské iteligence. Zpozorování UFO bývá označeno jako první druh setkání, shromáždění důkazů znamená druhý stupeň, kontakt s mimozemšťany je druhem třetím. Poslední, čtvrtý druh setkání, označuje únos. Dokumentace třetího a čtvrtého druhu setkání neexistovala. Donedávna. 

Provokativní thriller Čtvrtý druh je natočen podle skutečných událostí v odlehlém městě Aljašky, kde od šedesátých let dochází k záhadnému mizení lidí. Tento jev nebyl nikdy uspokojivě vysvětlen. 

Zní  to skvěle, že ano? Má to však nejeden háček. Režisér Olatunde Osunsanmi chtěl natočit hororový trhák, který by se týkal mimozemské inteligence a přitom byl zcela autentický. Bohužel v tomto případě se mu to vůbec nepovedlo.

Pojďme se tedy na některé aspekty dosvědčující nereálnost filmu podívat:

1)   Hlavní představitelka role doktorky Abigail Tyler Milla Jovovich hned na začátku filmu říká „Jmenuji se Milla Jovovich a ve filmu Čtvrtý druh hraji skutečnou osobu – doktorku Abigail Tylerovou, která v Nome působila.“

Jak se však později ukázalo, skupina novinářů, která se celým příběhem zabývala zjistila zarážející skutečnost, že žádná doktorka Abigail Tyler v Nome nikdy nepracovala a s velkou pravděpodobností vůbec neexistuje.

2)   Další háček leží v samotném městě Nome. Ve  filmu ho vidíme jako malé přímořské městečko s vysokýmy horami v pozadí. Ve skutečnosti však vypadá takto:

Žádné hory u Nome nejsou a město vypadá zcela jinak než ve filmu

Jak si můžete všimnout, žádne hory v pozadí nejsou, to proto, že filmové Nome leží v Bulharsku. Film tedy vůbec nebyl natáčen na Aljašce.

3)   Film je kombinovaný s údajně autentickými záběry, kde režisér zpovídá skutečnou Abigail Tyler. Žena sedící v křesle naproti Olatundu Osunsanmi vypadá ztrápeně, jako by prožila psychický šok a na někoho může působit strašidelně. Avšak dnes už je to jasné. Tuto ženu (prý reálnou postavu) si zahrála herečka Charlotte Milchard.

Je jasné, že "reálná" postava byla zahraná profesionální herečkou

Jediné co lze z celého filmu považovat za skutečné, je fakt, že v Nome skutečně záhadně zmizelo několik desítek občanů a z celé Aljašky je v této oblasti nahlášeno nejvíce pozorování UFO.

Tento článek jsem napsal z jednoho prostého důvodu. Přiblížit lidem skutečné a reálné události. Doufám, že Váš stres z tohoto traumatizujícího filmu již prvním odstavcem opadl. Zároveň bych v žádném případě nechtěl shazovat tvrzení svědků, kteří skutečný únos prožili.

Reklamy

Posted on Únor 14, 2012, in Alternativní myšlení, Exopolitika, Nezařazené and tagged , , , , . Bookmark the permalink. komentáře 4.

  1. Je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, přestože je CELÝ jen fikce. Nome sice existuje, ale nic zvláštního se tam neděje. Podle sociálních pracovníků působících na místě je důvodem velkého množství zmizelých ( což je pravda ) pouze alkohol a velký mráz. Domorodí eskymáci rádi holdují alkoholu v tomto městě a pak se vydávají zpět do odlehlých bydlišť. Mnoho z nich nikdy nedorazí a umrznou cestou. Některá těla byla později i nalezena a ta další jsou vydána osudu a přírodě. Divoká zvěř si s mrtvolou většinou poradí po svém. Takže zde žádná záhada. Film však stojí za to 🙂

    • ondraprochazka

      Ano to je pravda, také jsem o tom slyšel, ale do článku jsem to nechtěl psát, protože zdroj neznám. Mám však velkou radost, že můj článek komentoval někdo jako vy pane Faitl. Moc si toho vážím. Váš web miluji. Díky

  2. Niektorý iný omnoho jednoduchším spôsobom dokázali, že tento film nie je natočený podľa skutočných udalostí. Jednoducho sa na tieto vo filme spomenuté únosy do UFO spýtali tých najlepších svetových expertov na únosy do UFO, ako je napríklad Linda Howeová, David Jacobs, vtedy ešte žijúceho pána Budda Hopkinsa a iných takýchto podobných velikánov z oblasti únosov do UFO a ani jeden z nich vo filme spomenutých únosoch nikto nevedel vôbec nič a nenašli ich ani vo svojich archívoch a databázach prípadov únosov do UFO. Ani jeden vo filme Štvrtý druh spomenutý prípad únosu do UFO nie je nikde zaznamenaný a nikto ich neskúmal, lebo sa nemalo čo skúmať, lebo boli jednoducho vymyslené. A takisto ani jeden z tých všetkých najlepších a najprestížnejších svetových výskumníkov javu únosov do UFO nedisponujú ani tými autentickými filmovými zábermi, ktoré boli prezentované vo filme s názvom Štvrtý druh. Ani mená tých vo filme údajne unesených do UFO im sú úplne cudzie a nikto z tých najlepších výskumníkov tohto fenoménu ich nepozná a nemá ich vo svojej databáze. Takisto aj tú doktorku Abigail Tylerovú, ktorá to všetko akože mala skúmať a bola svedkom tých údajne skutočných udalostí, ju nikto nepozná a jej meno nieje v žiadnom archíve únosov do UFO. A zistilo sa aj to, že doktorka s týmto menom nikdy ani neexistovala. Preto sa netreba čudovať, že ani ju nikto nepozná. Jedná sa o podobne kultový štýl strašidelného hororového filmu ako bol v minulosti film s názvom „Záhada Blair Witch“: http://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1hada_Blair_Witch. Aj ten film bol natočený tak, že to bolo akože autentické, čo vôbec nebola pravda. Podobne aj Portugalský krátky strašidelný film s názvom „Zákruta“ (A Curva/Curva = zákruta), kde sa akože pred zákrutou zjavil duch mŕtvej Teresy Fidalgovej, ktorá zahynula pri autonehode v tej zákrute, bol len umelecký vymyslený film. Autorom tohto (http://www.ceknito.cz/video/257385) umeleckého filmu bol režisér David Rebordão (http://www.acurva.net/index2.php) a on sám priznáva, že ten príbeh bol vymyslený a len tak autenticky sa to snažili nakrútiť, čo sa im aj celkom dobre podarilo, lebo doteraz veľa ľudí verí tomu, že sa to stalo naozaj a že sa jedná o autenticky nafilmovaného ducha. To je taký druh hororových filmov, ktorých autori sa snažia nafilmovať tak veľmi umelo autenticky aby divák veril, že to všetko je pravda, že je to všetko akože autentické, lebo iba vtedy pociťuje skutočne silný strach počas sledovania filmu. A vtedy je to skutočne strašidelné, lebo keď taký film divák pozerá s vedomím, že je to všetko len vymyslené, že to nie je pravda, že sú to všetko len také vymyslené rozprávky, tak nemá dôvod sa až tak moc báť. Vtedy má ten horor skutočne „šmrnc“, keď si divák myslí, že je to všetko pravda, že je to skutočne reálne.

  3. ľudia si myslia ze sme vo vesmíre sami prečo?Moze to byt pravda ale aj nemusí koľko ludi hlásilo UFO?ano film je výmysel.Vezmite si AREA51 v Nevade na pusti nikde n a svete nieje ziaden objekt strazeni tak ako AREA 51 preco? na 10KM vas maju pravo odstrelit a to BEZ VAROVANIA vesmir je velmy velky niektore planety len cakaju na objavenie a mozno na niektorej z nich moze zit inteligentny zivot. Ludia ked vidia nieaje video s UFO tak to chcu videt ako fikciu ale su vela pripadov ktore sa nedaju vysvetlit. pozrite si projekt BLUE BOOK

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: