„Čeká nás to, co si nadělíme, a myslím, že to nebude úplně špatné.“ aneb rozhovor s Ladislavem Zelinkou

 

Dnes Vám přináším další rozhovor, tentokrát s velkým nadšencem, badatelem a exopolitikem Ladislavem Zelinkou. Jsem velmi rád, že Láďa mou nabídku přijal, a tak si můžete plně vychutnat následující řádky.

 

Ahoj Láďo, nejdříve na začátek bych byl rád, aby jsi se představil těm, kdo tě zatím neznají.

Ahoj, Ondro. Jmenuji se Ladislav Zelinka. Studuji a bydlím v Praze. Jsem členem české exopolitiky. Píšu články na naše stránky a na jiné servery, nejvíce pak asi na cez-okno, pak také do časopisu Ve hvězdách. Hodně tedy čtu a píšu, a tato činnost mě dost zaměstnává. Kromě exopolitiky se zabývám spiritualitou, ezoterikou, historií a třeba i filozofií.

Než se začnu ptát na tvou exopolitickou činost, zeptám se jak si se vlastně k ufologii obecně dostal?

Začal jsem tím, že jsem se naučil pracovat s internetem a vyhledávat tam informace, a objevil jsem nesmírné množství zajímavých věcí, které internet nabízí a běžně nejsou známé,  a v r. 2008 jsem se intenzivně zaměřil na oblast záhad, UFO, mimozemšťané a pak i duchovní nauky. Prvním impulsem pro mě byla kniha od H.Habecka, která mne nastartovala, a pak už to šlo samo.

Jak už jsem zmínil, věnuješ se přavážně exopolitice. Co tě na této „nové dimenze“ ufologie tak zaujalo, že se jí nyní naplno věnuješ?

Exopolitiku chápu jako nástupnici ufologie, která se už poněkud vyčerpala a ztratila na aktuálnosti. Označení ufolog je trochu nevděčné, exopolitik zní lépe. Nejde už jenom o pozorování nějakých objektů – to, co je aktuální, a čím se zabýváme, je např. klasifikace, hodnocení motivací ras, možných cest vývoje, komunikace s nimi, dopad na politiku, …takové širší a hlubší souvislosti. Takže, ano, dá se říci, že exopolitika představuje další dimenze ufologie, je to taková nadstavba tohoto bádání, a má podle mne největší perspektivu. Tak proto se jí věnuji.

Jsi spoluzakladatel české Exopolitiky. Ve spojitosti s tímto faktem jsi s Karlem Rašínem navštívil v roce 2009  exopolitický summit v Barceloně. Kdo tě na něm nejvíce zaujal?

Dr. Steven Greer

Summit v Barceloně byl pro mne významnou událostí v mém životě. Vlastně jsem vstoupil do exopolitiky tím, že jsem se hned setkal osobně s těmi nejvýznamnějšími lidmi v oboru, což na mne hluboce zapůsobilo. Vedli jsme dlouhý rozhovor s Paolou Harris, který pak vyšel na serveru Matrix-2001. Jsem rád, že nás mohla poznat, a že nám slíbila, že k nám také někdy zavítá, až zde bude nějaké exopolitické setkání, toho si vážím. Samozřejmě velkou hvězdou summitu byl Steven Greer, který na mne neobyčejně zapůsobil. Působil velmi sebevědomě a myslím, že všichni v sále cítili, že je velmi důležitou osobou. A do třetice vzpomínám na Boba Deana, kterého se asi nepodaří často vidět na živo, což je hluboký zážitek, myslím, pro každého, kdo na nějakém jeho vystoupení byl. A také jsem viděl živě Henryho Deacona, i když jen krátce.

Jsi tedy přesvědčený, že světové vlády tají přítomnost mimozemských návštěvníku, nebo dokonce s nimi spolupracují?

Přesvědčený-ano.  Ale neřekl bych, že všechny vlády všechno vědí a všechno tají a že všechny jsou zlé a chtějí jen škodit. Naopak řekl bych, že většina jich je spíš na straně lidí a snaží se bojovat s problémy, které mají, a věřím, že jich mají dost a dost. Zdrojem utajování, myslím, že je hlavně pár lidí ve vládě USA a v EU, kteří skrze moc a vliv tlačí na ostatní vlády, aby i ony utajovaly, zatímco oni jsou s mimozemšťany v čilé spolupráci. Všechno má asi své důvody a i to utajování může mít dobrý důvod. Většina lidí i v politice však, řekl bych, s tím nemá nic společného a nezajímá je to. Spíš to jsou hrstky jednotlivců, kteří třeba ale ani sami nemusí být lidmi.

Docela by mě zajímal tvůj názor na známý projekt Disclosure. Myslíš si, že Steven Greer otevřel bránu k cestě, která někam vede?

Pan Greer udělal velmi mnoho pro odhalení mimozemské přítomnosti a zdrojů energií. Velké množství práce. Vlastně udělal, to, jak čekáme, že by mělo „disclosure“ vypadat, když už v roce 2001 svolal obrovskou tiskovou konferenci, kde všechno na rovinu řekl a s ním i desítky hodnověrných svědků. Disclosure už se v postatě stalo před deseti lety. Ale asi o to nebyl valný zájem, tak ta iniciativa zapadla v zapomnění. Od té doby se snaží o oslovení veřejnosti, ale zřejmě dosud nebyl takový zájem, aby mohl podniknout další kroky. Technologie podle mne má, nebo má možnost je získat, ale asi potřebuje nějaké ty finance na jejich uvedení do provozu, což může být další důvod té prodlevy a současné nečinnosti. Možná čeká na vhodnou celospolečenskou a politickou situaci, aby mohl veřejně vystoupit.

Vím o tobě, že se také z velké části zabýváš transformací a celkově duchovní činností. Už asi správně cítíš, že mířím k magickému datu 21.12.2012. Co si myslíš, že nás v následujících dnech a měsících čeká?

Lidé by měli spolupracovat na zlepšení společnosti.

V následujících dnech, se obávám, že nás čekají další mrazy a nepříjemné počasí… Mne pak osobně čeká přednáška v Bratislavě na konferenci „Iné svety“. Pak se chystám trochu cestovat. No, a z globálního hlediska bych rád viděl, kdyby se lidé více věnovali problémům svého světa, svého kraje, svého okolí, i celé planety, aby našli sílu postavit se korupci v politice a více o sobě rozhodovat. Určitě by mne potěšilo, kdyby spolu lidé více soucítili a spolupracovali na zlepšení společnosti, a nevěnovali energii zbytečnostem. S tou transformací, jak říkáš, souvisí větší porozumění toho, čím jsme, jak to zde všechno funguje, a co se s tím dá dělat, prostě se všichni učíme zde žít, a myslím, že tak trochu se rozhodujeme, co dál, kam se chceme vydat. Čeká nás to, co si nadělíme, a myslím, že to nebude úplně špatné.

S tím duchovnem trošku souvisí i tato otázka, avšak né úplně v tom správném smyslu. V předchozích letech tu byla velice aktivní skupina Vesmírní lidé. Jaký je tvůj názor na tyto lidi okolo p. Ivo A. Bendy?

Já vidím, že v nějaké podobě zde jsou Vesmírní lidé, andělé světla a jejich svět pořád v oblibě, a nemyslím si, že to je špatně, mně jsou docela sympatičtí, nabízejí určitou alternativu běžné realitě, hovoří o Ježíši, jsou láskyplní, mají hezké obrázky, no, a mají docela pozitivní poselství, ne?

Co se týče pana Bendy, nevím, proč má kdo pořád touhu se mu posmívat, nadávat mu a různě ho zesměšňovat. Víme, že informace, které poskytuje, většinou potvrzuje i exopolitika a jiné zdroje. Dřív jeho sdělení mohla působit neotřele, dnes ale víme, že měl v podstatě pravdu.

Všechno se však může nějakým způsobem zvrhnout, to je jasné.

Nejspíš jsi už zaregistroval, že Erich von Däniken pomalu odchází do důchodu. Dokázal by jsi nějak shrnout tu jeho práci, které si úplně nejvíc vážíš?

Tu informaci jsem četl ze tvých stránek. Ano, Däniken je jednoznačně legenda. Asi každý ufolog/záhadolog začínal jeho knihami, ..prostě protože tehdy nic lepšího nebylo. Kde bychom byli bez jeho práce a odvahy? Ve svých začátcích měl vemi těžkou pozici a musel se dost probojovávat zatvrzelými systémy myšlení. Tehdy to byly šílené teorie a trvalo desetiletí, než je lidé (a pořád ne všichni) vstřebali. Dnes na tom můžeme stavět a dovést to zas o mnoho dál. Už víme, že to nejsou teorie, potvrdilo se to.

Setkal jsi se sám s něčím nevysvětleným, paranormálním, nebo mimozemským?

Tak UFO jsem nikdy neviděl. Dívám se často na oblohu, ale nic neidentifikovatelného jsem tam ještě nezahlédl. Co se týče jiných zážitků-ano, znám pár mimozemšťanů, a párkrát jsem je viděl ve snu, ale to není nevysvětlitelné ani nadpřirozené. Je to však reálné? Nejvíc mě fascinují zázraky a náhody dějící se v našich životech, například to, jak se lidé setkávají a věci se samy dávají do pohybu, nebo se něco stane v pravý čas a tak podobně. Jinak věci, co se dějí jiným lidem, a čtu o tom, to je šílené. Různé únosy, strašení, vidiny, …děsivé věci.. to bych snad ani nechtěl zažít.

Pár slov závěrem?

Tak určitě bych ti chtěl poděkovat za možnost se zde vyjádřit, protože to dělám touto formou v podstatě poprvé. No a popřát ti hodně úspěchu, protože vím, že máš hodně  plánů, tak ať se ti to vše podaří. Oceňuji tvoji snahu podpořit sdílení informací mezi lidmi a spojovat je dohromady, to je určitě potřeba. A informovat kvalitními informacemi, to samozřejmě také.

Co by jsi vzkázal našim čtenářům?

Je toho příliš mnoho.. takže bych asi skončil jen jednou větou, která mne napadá, a to, že všechno je trochu jinak, než si myslíme. Vím, jak je důležité být otevřený jiným možnostem.

Děkuji ti za rozhovor, přeji jen úspěchy a štěstí do dalších „let“.

Ondra

Zdroje obrázků:
http://nd01.jxs.cz/369/993/89ca2e6370_45619753_o2.jpg
http://files.exopolitika.cz/200007736-715c072565/werdfghjk.jpg
http://www.garuda.co/wp-content/uploads/2011/12/Steven-Greer-Aug2005-1.jpg
Reklamy

Posted on Únor 9, 2012, in Alternativní myšlení, Archeoastronautika, Exopolitika, Nezařazené, Rozhovory, Ufologie, Věda and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. komentáře 2.

  1. Pěkný rozhovor. Ladislava Zelinku mám rád. Má na tyhle věci takový „správný“ pohled.

  2. Na webovú stránku http://www.cez-okno.net/ neodporúčame čokoľvek zverejňovať, lebo sa totiž nejedná o serióznu a diskrétnu webovú stránku. Ani akúkoľvek spoluprácu s Yezidom, napríklad aj na tom jeho časopise s názvom „UFO noviny“ neodporúčame spolupracovať, lebo je to neseriózny podvodník a „pán podnikateľ“ a kšeftár, nás už raz oklamal, doplatili sme na spolupráci s ním a boli by sme neradi, keby oklamal aj exopilitikov. Som nemilo prekvapený, že sa Ladislav zastáva toho cvoknutého Bendovského podvodníka a jeho vesmírnych priateľov, toho klamára, pseudokontaktéra, zlodeja a porušovateľa autorských práv. Je veľkým šťastím, že napríklad aj Satanistická cirkev, Skíni, Neonacisti a iná takáto podobná háveď netvrdia niečo podobné ako exopolitici a iné zdroje, lebo ani na nich by asi vďaka tomu nemal Ladislav dôvod nadávať, keby všetko bral podľa tohto vzoru. Veď je to také jednoduché, že hocijakému zločincovi a blbcovi stačí iba to, aby poskytoval tie „správne“ strategické informácie, ktoré väčšinou potvrdzuje aj exopolitika a iné zdroje aby sa mu ospravedlnili a anulovali všetky tie jeho špinavosti.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: