Šumpersko z pohledu UFOlogie a cereaologie

Šumperk, malé město na severu Moravy je právem nazýváno „Branou Jeseníků“. Máme tu prakticky všechno, co by mělo město ve svém okolí mít. Málo kdo však ví, že do roku 2006 bylo a stále ještě v menší míře je Šumpersko dějištěm jevů, které se vymykají lidskému chápání.

Magická krajina čarodejnických procesů v okolí Šumperka nabízí bludné balvany, zříceny hradů, zámky, fantastické pověsti i dodnes přežívající paranormální jevy. O to jsou zajímavější i události, které Šumpersko doprovází po dobu více jak 15let. Naše okolí zaznamenalo okolo 25 agrosymbolů během 10 let a několik záhadných pozorování UFO, která zůstala bez vysvětlení. Všechny tyto jevy jsou pečlivě zaznamenány v knize „Piktogramy v České republice s energetický systém země – Krásy agrosymbolů na Moravě 2000-2006“ jejiíž autoři jsou: Mgr.Tonička Plíšková, Pavel Kobza, Milan Delinger, JUDr. Jiří Kult, Bc. Jan Černý, Ing. František Libica.

V následujících řádcích se budu věnovat konkrétním jevům, které navšívily naši malebnou podjesenickou krajinu.

Šumperk a Nový Malín jsou právem označovány UFOlogickými obcemi severní Moravy. Výskyt agrosymbolů tu byl skutečně velice hojný, jak v blízkém okolí, tak i dále. Já sám si pamatuji, jak jsme s mými prarodiči jezdívali na chatu u přehrady Krásné, nejednou se v okolí mluvilo o kruzích, které tam podle některých vytvářeli mimozemšťané, nebo pouze šprýmaři s dřevěnými prkny. V tu dobu jsem však ani v nejmenším netušil, že se tu tyto jevy zabydleli v takovémto rozměru.

Už v letech 1997, 98 a 99 se na Šumpersku objevily první kruhy v obilí a to na Bludovském kopci, a také u Postřelmova. Rok 2000 však znamenal pro Šumperk a okolí rok přelomový. Ten rok se u nás totiž objevily vůbec největší kruhy v obilí v republice a překonal je až agrosymbol v Šumicích roku 2004. Dva velmi si podobné obrazce se objevily u obce Chromeč a u Šumperka. Obrazec u Chromče byl nalezen až při příjezdu kombajnů. U Postřelmova se také objevil jednouduchý kruh (průměr 26,4 metru) a v Rudě N. Moravou kruhy dva . V následujích řádcích popíšu tedy jen ty obrazce, které se vyskytly v tom nejužším okolí Šumperka

 Celé dění se opět naplno rozjelo v roce 2002 agrosymbolem v Novém Malíně.

       Jednalo se o velkou soustavu složenou ze dvou samostatných obrazců.

 

V Malínských polích to opět vřelo znovu v roce 2003, po objevení obrazce tvořeného třemi kruhy spojenýmí linií poléhlého obilí. Obrazec se nacházel v malém políčku nad třešňovou alejí na přehradou Krásné.

Nedaleko Šumperka se nachází obec Rovensko, kde se též roku 2003 objevil obrazec. Z něj také pochází fotografie zachycující záhadnou fialovou kouli.

  

Roku 2004 se na Šumpersku s agrosymboly doslova roztrhl pytel. Jako první agrosymbol 2004 v republice byla nalezena soustava kruhů v Šumperku vzniklá pravděpodobně 4.7.04. Obilí v obrazci nebylo uplně polehlé, ale mírně odstávalo. Obrazec byl po prozkoumání samozřejmě označen za pravý!

28.7.04.  byl nalezen další poměrně jednoduchý opět nad třešňovou alejí v Novém Malíně.

Už 30.7 byl v Malíně nalzen další obrazec složený tentokrát ze 4 kruhů.

Zajímavý obrazec se objevil 4.8.04. u Písařova, nejednalo se o typický agrosymbol, ale spíše o jakousi síť, která byla zakončena kruhem. Podle svého vzhledu byl badateli pojmenován jako „Písařovský človíček“.

Další obrazce se objevily v roce 2006 u nádrže Krásné a u Sudokova.

V případě jednoduchého kruhu u nádrže Krásné, se jednalo o padělek.

Tímto bych ukončil „agrosymbolovou“ část a poukázal na některé případy pozorování UFO v blízkém okolí.

Koncem července pozoroval muž v Novém Malíně v části Plechy ve 23:30 – 23:45 světelnou kouli o průměru asi 1 metr, letíci velice pomalu. Koule vydávala zvuk podobný svařovací diodě a letěla ve výšce cca. 300-400 metrů.

Starší paní ve Vikýřovicích poslední týden v červenci zahlédla velkou světelnou kouli, která vydávala sršící zvuk a letěla dost pomalu. Celé pozorování probíhalo v čase 23:15 – 23:45. Tuto záležitost potvrdila i její sousedka, která pozorovala to samé.

Pilot šumperského letiště uslyšel 23.7.2002 zvuk připomínající velké dopravní letadlo. Za chvíli na to zahlédl ohromný objekt, který mu připomínal autobus obklopený červenými a zelenými světly. Na spodní straně měl čtyři otvory, ze kterých vycházela pára. Pár dní po přeletu tohoto objektu se v této lokalitě objevil agrosymbol.

Pozorování je pro mne zarážející o to více, že podobný objekt jsem pozoroval já a moje matka 24.4.11. své pozorování jsem na stránkách UFOklubu Zlín publikoval takto:

Dne 24.4.11 přesně v 01:00 – 01:10 byl na městem Šumperk zpozorován poměrně rychle letící velký objekt tvaru doutníku.
V cca 23:00 jsem si šel lehnout a v noci okolo jedné hodiny mě vzbudil zvláštní zvuk (hučení a vrtulník dohromady).Chvíli jsem ležel v posteli s doměním, že se jedná o letadlo, tento zvuk, ale trval  již dlouhou dobu a tak jsem se zvedl a šel se podívat k mámě do ložnice z okna.Spatřil jsem veliké světlo letící poměrně nízko a rychlostí takovou jako létají ultralighty.Nejdříve bylo jasně zelené a okolo problikávalo světlo bílé.Evidentně to kroužilo nad Šumperkem a zachvíli se to dostalo nad náš dům.Mezitím už to viděla i matka a volala ať jdu pro dalekohled.Když jsem se vrátil, bylo to přímo 90°nad našimi hlavami.Skrz dalekohled jsem viděl jasné podlouhlé těleso (skoro jako prkno), ze kterého už vycházelo i světlo červené(ze zadní části).Koukal jsem i dál do města, kde stáli lidé na balkónech (v tuto dobu velmi neobvyklé) a nejspíš sledovali to samé.Zatím jsem, ale bohužel nikoho nenašel, kdo by to také pozoroval.Na chvíli se to ztratilo za domy, ale pochvíli to opět kolmo stoupalo vzhůru.Udělalo to ještě tři okruhy po sejné trase jako je v mapě (níže), poté se to zastavilo a stálo to namístě, ale za chvíli (asi 1,5 min) se to stejnou rychlostí jako před tím ztratilo za domy.Ačkoliv jsem měl již pár pozorování, toto na mě zanechalo největší dojem…A ikdyž jsem trochu skeptický, nenapadá mě co by to mohlo být, jediné co mě napadá je vrtulník, ale ten netypický zvuk, tvar a světla ?

Projekt Záře také eviduje několik pozorování UFO z našeho blízkého okolí. Je tedy jasné, že to tu létá stále.

Šumperk

1996.07.31. – žlutooranžový obdélník (10xvětší než Měsíc) pomalu klesající za kopec

2000.05.06. – průlet intenzivně zářící koule s ohonem duhové barvy

2009.12.13. – rovnoměrně se pohybující bod, měnící barvu z rudé na žlutou

2011.04.24. – manévrující objekt s barevnými světly

Nový Malín 

2010.07.08. – přelet oranžovočerveného světla

Zábřeh na Moravě

1991.00.00 – nehybný stríbřitý objekt tvaru velkého E, osvětloval krajinu, pak odletěl

1995.07.16. – 2 bíložl.světla jako 1/2 Měsíce po 3 minutách se dala do pohybu

2004.02.25. – bílý blikající bod, který se postupně a periodicky měnil červeně svítící útvar tvaru U

2010.01.01. – přelet tří oranžovočervených koulí

2011.12.31. – přelet žlutooranžového bodu s červeným středem

Postřelmov

1996.06.07. – oranžový ovál s částečným prstencem, přímý rovný let

Vikýřovice

2003.08.23. –  manévrující šedobílý oblak

Zdroje:
http://www.gym-karvina.cz/gis/sumperk1.jpg
http://www.cropcircles.cz/
http://www.kruhy-v-obili.cz/


Reklamy

Posted on Únor 6, 2012, in Alternativní myšlení, Exopolitika, Nezařazené, Ufologie and tagged , , . Bookmark the permalink. komentáře 2.

  1. Zdravím, dobrý fotky nikdy jsem je neviděl zajímavé, že v tv jsou kdejaké blbiny, ale něco zajímavého musí člověk pracně vyhledávat.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: