„Armády všech zemí sledují výskyt záhadných objektů“, aneb rozhovor s badatelkou Toničkou Plíškovou

Letošní agrosymbol - Písečná u Jablunkova

Přináším vám rozhovor s historičkou, autorkou, ale hlavně badatelkou Toničkou Plíškovou.

Dobrý den paní Plíšková. Není pochyb o tom, že jste jedna z nejznámějších českých badatelek v oblasti kruhů v obilí a UFO. Rád bych Vás však poprosil, aby jste se představila  těm, kdo v této oblasti teprve začínají .

Záhady mě zajímaly od dětství, studium historie a literatury mi obzory též rozšířilo – staré texty i hmotné památky jsou důkazem pradávných kontaktů s bytostmi odjinud.

Jak jste se vlastně k UFOlogii a výzkumu agrosymbolů dostala? Kdy nastal první impuls, který rozhodl o Vašem pozdějším zájmu?

Pád komunismu částečně uvolnil informační bariéry, objevily se zde knihy Ericha von Dänikena a největšího evropského ufologa Michaela Hesemanna, jenž pořádal v Praze přednášky s promítáním anglických obrazců v obilí a mimozemských objektů – již před 20 lety.

O dosud utajovaných jevech začaly po pádu „železné opony“ informovat sdělovací prostředky, občané nahlašovali jejich výskyt a hned bylo patrno, že ČR od Evropy a světa ani ve výskytu záhadných jevů nezaostala. Nahlášeny byly kruhy v obilí i tzv. „létající talíře“ také na Jesenicku i na Šumperku a velká vlna výskytu těchto zajímavých zajímavých skutečností  kolem roku 2000 mě přiměla toulat se s kamerou zdejším krajem.

 Jak se zúčastňujete badatelských prací  a jak pracujete v „terénu“?

Od roku 2000 v kraji Olomouckém, později na celé Moravě jsme zaznamenávali výskyt kruhů v obilí s Pavlem Kobzou a Milanem Delingerem. V roce velkého výskytu obrazců v obilí po celé Moravě – roku 2004 – se k nám připojili členové klubu Záblesk z Podorlicka.

Situace se však změnila – nyní pracuji s velkým týmem nadšenců, kteří se zapojují do této činnosti, zasílají informace, snímky a videa, což umisťuji na

www.kruhy-v-obili.cz

Terénem procházím až následně a často společně s objeviteli nádherných obrazců po celé republice.

 Setkala jste se někdy s jevy, které často popisují obyvatelé míst, kde se vyskytují agrosymboly? O co se jednalo ?

Člověku se vesměs tyto jevy otvírají postupně – nejdříve to může být záhadný paprsek nebo sloup světla, či veliká hvězda plující po obloze / kromě přeletu družic a ISS od Z na V /, pak veliký objekt plazmatický nebo dokonce zhmotnělý. Mnoho lidí vídává i bytosti, buď malého vzrůstu, nebo velké svítící postavy zvané „stříbrňáky“, spousta lidí je však v kontaktu s bytostmi, jež se nám velmi podobají.

Mnozí již tyto skutečnosti zažili, já též, ostatní se s nimi velice brzy setkáte – lépe je však pozvolna, abyste si navykli na nové skutečnosti.

 Nedávno se na povrch dostala  informace o  spolupráci nejmenovaného českého ufologického projektu s armádními složkami. Jaký je Váš osobní názor na článek, publikovaný  nejdříve webem Exopolitika.cz ?

 Armády všech zemí sledují výskyt záhadných objektů, některé země již částečně tyto skutečnosti odtajnili. V ČR se pohybujeme od vzniku Klubu Sisyfos  1995 ve stále silnější vlně utajování, ani záhadologické kluby nepracují nezávisle, jsou asi vázány jistou spoluprací podobně jako projekt Záře.

 V České republice se každé léto objevují nádherné obrazce v lánech obilí, avšak nejedna circlemakerská skupina si je přivlastňuje za své výtvory. Co si myslíte o těchto circlemakerech a kolik obrazců u nás mají zhruba na svědomí ?

Velice mě to mrzí, ale i circlemakers v ČR úzce souvisí s činností klubu Sisyfos – jde o činnost dezinformační, aby si občané obrazců v obilí nevšímali. Přivlastňování si výtvoru není důkaz jeho vytvoření.

Jak jsem již výše vzpomenul, v ČR je mnoho míst, kde se agrosymboly hojně vyskytovaly nebo vyskytují. Jaké jsou nejznámější lokality jejich výskytu?

V 90. letech jižní Čechy, Novojičínsko, Podorlicko, kolem roku 2000 Šumpersko, Uherskohradištsko, Zlínsko, okolí Prostějova. Nyní severní Čechy – trojmezí, JM kraj, Slezské trojmezí u Jablunkova.

 Na předposlední místo jsem si nachystal otázku, která jistě bude zajímat všechny čtenáře. Kdo nebo co si myslíte, že za „pravými“ agrosymboly stojí  a jak jste dospěla k tomuto přesvědčení ?

Obrazce v obilí vznikají během několika sekund zpravidla po velké bouřce, jejich vznik bývá dle svědků provázen světelnými záblesky, světelným sloupem nebo poletujícími světelnými koulemi nad polem. Mnohdy jsou pozorovány záhadné objekty v době vzniku obrazce, na obloze je nalezneme na mnohých snímcích nad agrosymboly. To vše je dokladem nepozemské tvorby obrazců na celém světě.

 Chcete něco vzkázat našim čtenářům ?

Čtenářům chci vzkázat, aby se naučili vytvářet si názor vlastní a nenechali se kýmkoliv ovlivnit.

 

Děkuji za rozhovor a přeji plodné  pokračování Vaší badatelské činnosti.

Ondřej Procházka

Reklamy

Posted on Leden 31, 2012, in Alternativní myšlení, Nezařazené, Rozhovory, Ufologie and tagged , , , . Bookmark the permalink. 1 komentář.

  1. Knihy od Ericha Von Dänikena som čítal aj ja ale po čase som zistil, že sa prehnane opakuje a nič nové nezistil a prešiel som radšej na knihy od nemeckých ufológov ako bol Hesemann alebo Buttlar. So všetkou úctou, ale na pani Plíškovej sme si všimli, že na mnohých fotografiách, na ktorých sú podľa nej vyfotografované neidentifikované lietajúce objekty (UFO), sme my za pár sekúnd identifikovali ako rýchlo letiaci hmyz alebo vtáctvo. Ale ináč okrem toho je to vynikajúca výskumníčka záhadných javov.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: