Ezechiel: Setkal se s mimozemšťany ?

Ezechielovo zjevení

Otevřína byla nebesa, a viděl jsem vidění boží.Takto popisuje starozákoní prorok Ezechiel (okolo  592 př. n. l.) své setkání s božskými bytostmi.Doposud byl autor knihy Ezechiel chápán jako jeden z těch, kdo se podle Bible setkal s poslem božím, avšak nyní se obracíme na hypotézu, která říká, že onen posel boží nemusel mít s bohem nic společného…

Názory na Ezechiela se různí, někteří (především nábožensky založení lidé) jsou toho názoru, že skutečně viděl božská zjevení, ale početná skupina badatelů i vědců si pevně stojí za názorem, že bytosti, které Ezechiel viděl byly mimozemského původu.

Následující řádky budou texty vyňaty ze Starého zákonu, Proroctví Ezechiele, Proroka z kapitoly první.:

Stalo se pak třidcátého léta, čtvrtého měsíce, dne pátého, když jsem byl mezi zajatými u řeky Chebar, že otevřína byla nebesa, a viděl jsem vidění boží…

Vítr tuhý přicházel od půlnoci a oblak veliký a oheň plápolající, a okolo něho byl blesk, a z prostředku jeho jako nějaká velmi prudká světlost, z prostředku toho ohně… (pozn: přílet mimozemského plavidla?)

Z prostředku jeho a také ukázalo se podobenství čtyř zvířat, jejichž takový byl způsob: Podobenství člověka měli (pozn: spatření mimozemských bytostí?)

Na pohledění byla kola a udělání jich jako barva tarsis, a podobnost jednostejnou měla všecka ta kola, a byla na pohledění i udělání jejich, jako by bylo kolo u prostřed kola.(pozn.popis nějakého mechanismu ?)

Podobenství pak oblohy bylo nad hlavami zvířat jako podobenství křišťálu roztaženého po obloze (pozn. Pohled ze spoda na kosmické plavidlo?)

I slyšel jsem zvuk křídel jejich, jako zvuk vod mnohých, jako zvuk všemohoucího… (pozn. Zvuky motorů ?)

Svrchu pak na obloze, kteráž byla nad hlavou jejich, bylo podobenství trůnu na pohledění jako kámen zafírový, a nad podobenstvím trůnu na něm svrchu na pohledění jako tvárnost člověka(pozn. Něco jako člověk ?)

I viděl jsem na pohledění jako velmi prudkou světlost a u vnitřku jejím vůkol na pohledění jako oheň(pozn. Zářící objekt, šlehající plameny?)

Kdo byl ten, koho Ezechiel popsal jako podobenství člověka? Mluvil by takto věřící o svém bohu? Pak je dobré položit si otázku, kdo byl pro Ezechiela bůh…

Reklamy

Posted on Leden 14, 2012, in Alternativní myšlení, Archeoastronautika, Nezařazené and tagged , , . Bookmark the permalink. komentáře 4.

 1. Dobrý den , myslím , že Ezechiel prožil blízké setkání třetího a na jiném místě též čtvrtého druhu .
  Ing. Blummrich z NASA , nevím , jestli ještě žije , sestrojil dle popisu , uváděného Ezechielem, technologický artefakt, který si nechal patentovat a který bude snad i konstrukčně použit u vozítka na Marsu , až tam snad jednou dorazí lidská posádka – OMNIDIRECTIONAL WHEEL – vícesměrné kolo . Vždy , když jdu do supermarketu a musím v uličce mezi regály zatáčet do pravého úhlu , tak si na něj vzpomenu . Má tu výhodu , že se dá s ním otočit zcela na místě, je uložené horizontálně a po obvodu má segmenty , které tu jízdu umožní , navíc na svislé točné ose .
  Jsem přesvědčen , že to co popisuje , bylo cosi jako spojovací modul , zprostředkující dopravní spojení se zaparkovanou mezihvězdnou lodí na oběžné dráze a povrchem terénu .
  Jinak si dále myslím , že prostě Ezechiel, použil co možná nejvýstižněji k popisu onoho technologického objektu výrazové protředky tehdejších lidí a přesto dost výstižně , jejich řeč pochopitelně nemohla obsahovat technologické výrazy , podobně jako Inuit nemá potřebu mít ve svém jazyce názvy pro pojmy , jež v jeho domovině neexistují .
  Na jiném místě popisuje setkání s mužem , který byl na pohledění jakoby z mědi , tak jistě, kdyby se setkal s dnešním člověkem , který bude mít oděv opatřený termofolií , tak ta může být , třeba tu co mám v autě v lékárničce ,
  na pohledění jakoby ze zlata .
  Sděloval , že „jeho chodidlo bylo okrouhlé a lesklo se jako měď pulerovaná“ , to mohlo být třeba teleskopické podnoží přistávacího modulu .
  Také říkal , když mu kladl otázky , vy lidé máte uši k slyšení a neslyšíte nic a oči k vidění a nevidíte nic, myslím si , že (ten muž na pohledění jakoby z mědi) si zoufal a že jim chtěl tak nějak naznačit , že nejsou žádní bohové , že jsou jen to , co opravdu lidé vidí a slyší .
  A tak je tomu dodnes .
  Na jiném místě popisuje , ale nejsem si jist , jestli tento Ezechiel , že s nimi vykonal vesmírný výlet a popisuje , jak vypadá Země při pohledu z určité výšky , což nelze zjistit jinak , než právě z takové výšky nad Zemí až z oběžné dráhy .

 2. Ještě doplnění k podobenství zvířat , my lidé také nazýváme technické věci dle podoby s lidským tělem , třeba je konektor samčí a samičí , ale není tu řeč o erotice , ale až tohle budou jednou číst vědci ode dneška za pět tisíc let , tak se také budou vášnivě přít , že jsme uctívali nějaký kult , jinak také se říká (hydraulická) ruka , rameno (jeřábu) , hlava = mys (na moři) , šíje – zúžený pruh pevniny , (sací) chobot , had(ice) , kočka (u jeřábu) , hlava (válce motoru) , palec (rozdělovače) , oko (v pletivu) , noha (stolu) , bok (lodi) , úst(a)-(í) řeky , křídla (letadla) , ocas(ní) (část letadla) , jazyk (v obuvi) a mnohé další a to vše jsou zvířecí či lidské součásti těla .Trůn mohlo být třeba křeslo velitele modulu , pocohpotelně , běžný beduín seděl většinou na zemi a tak si počínají ve svých stanech i dnešní beduíni , při pití čaje sedí dokola na zemi a kdo měl židli , tak již měl dům a byl „někdo“ a kdo měl „lepší židli“ , tak to již byl výše postavený člověk a to byl již „trůn“ .

 3. Pre osobné skúmanie: http://www.ulozto.sk/7234996/ezechiel-doc. Tá centrálna časť, ten akoby lietajúci tanier sa vedel aj odpojiť od tých štyroch „pilierov“ s kolesami. Takto je o tom písané v Ezechielovi: „Sláva Pána Izraela sa zdvihla sponad cherubov, kde bola, k prahu domu.“ Ez9, 3. Alebo aj tu: „V tom sa Pánova sláva zdvihla sponad cherubínov na prah domu, dom sa zaplnil oblakom a nádvorie bolo plné lesku Pánovej slávy.“ Ez10, 4. Potom sa ten stred s názvom „Pánova sláva“ takto vrátila k tým štyrom „krútňavám“ (kolesám v kolesách) ako keby to bol nejaký podstavec alebo adaptér: „Tu Pánova sláva opustila prah domu a zastala nad cherubmi.“ Ez10, 18. Myslím, že to malo schopnosť odpájať sa od tých štyroch vecí a vedelo to lietať aj nezávisle od toho. Skúmaním biblických, apokryfných a takzvaných kumránskych textov (mám ich preklady do českého jazyka) som zistil, že tie aj Ezechielom pozorované štyri okrídlené bytosti zo štyrmi tvárami sú anjeli typu Cherub: http://cs.wikipedia.org/wiki/Cherub. Sú to vraj strážcovia Božieho trónu. Podľa Abd-ru-shin-a majú tieto štyri bytosti dokonca aj takéto mená: Lev, Merkúr, Leilak a Od-shi-mat-no-ke. Tých istých štyroch cherubov videl aj Ján a, vo svojej Apokalypse (Zjavenie Jána) ich popisuje. A dokonca aj Abrahám sa s nimi stretol, píše sa to v apokryfe s názvom „Zjavenie Abrahámovo“. V 18. kapitole sa tie štyri bytosti dokonca aj pohádali alebo pobili ako na seba pozerali a anjel ich musel otočiť tak, aby na seba nevideli a tak sa potom prestali hádať a ten anjel na nich aj nadával na, nech sa nehádajú a radšej nech spievajú pieseň pokoja. Skutočne veľmi zaujímavé sú tieto apokryfy. Potom tam Abraham v závere 18. kapitoly popisuje ako videl to isté, čo videl aj Ezechiel, že vraj tam videl „za bytosťami kočiar s ohnivými kolesami a každé koleso plné očí kolom dokola.“ Zdroj mojich informácii: http://www.martinus.sk/?uItem=3603. Odporúčam zohnať si aj prvú (všetky tri) časť knihy „Knihy tajemství a moudrosti“, lebo sú tam české preklady aj dvoj kníh Henochových, ktorého pán Däniken tiež často spomína. Bol by som zvedavý, že prečo pán Däniken nikde nespomína, že nie len Ezechiel ale aj Ján a aj Abrahám (a možno aj iný) videli niečo podobné, ak nie to isté, čo videl aj Ezechiel. aztli, pán Josef F. Blumrich sa narodil 17.3.1913 a zomrel 10.2.2002. Pozrite si túto webovú stránku: http://www.spaceshipsofezekiel.com/.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: