Nejznámější oběť ruské vlády: Alexandr Litviněnko

Litviněnko se svou knihou Blowing Up Russia: Terror from within

Důstojník ruské KGB a také FSB Alexandr Litviněnko umírá 23.listopadu 2006 v nemocnici University College Hospital.Příčina jeho úmrtí byla označena jako silné ozáření Poloniem210.Byl to úplně první případ úmrtí na ozáření tohoto druhu.Kdo mohl být zodpovědný za jeho smrt? Podle všech indícií ho odstranila ruská vláda.

Nejznámější názory poukazují na fakt, že Litviněnko na smrtelné posteli obvinil ruského prezidenta (tehdy Vladimir Putin), že za jeho současný stav může právě on.Litviněnko v nemocnici napsal dopis, ve kterém stálo: „osoba, zodpovědná za můj současný stav, je hlava ruského státu“.Pravdou je, že by Putin, měl důvod, proč se A.L. zbavit.Litviněnko tvrdě kritizoval typ vedení Ruska a zejména Putinovu vládu obvinil z bombového a několika teroristických útoků v Moskvě v roce 1999.Tyto útoky silně podnítily ruské obyvatelstvo k nenávisti a odporu vůči Čečencům a to podle Litviněnka Putin chtěl.

Zastával se také těch, kteří se dostali do konfliktu s ruskou vládou.Stavěl se např. za zavražděnou publicistku a novinářku Annu Politkovskou, ale také za čečenské rebely.Putin by tedy rozhodně měl důvod se ho zbavit.

Alexandr Litviněnko na smrtelné posteli

Vyšetřování policie dospělo k závěru, že 1.11.06 A.L. vypil smrtelnou dávku v hotelu Millenium při setkání s agenty Dmitrijem Kovtunem a Andrejem Lugovým, který měl celou akci řídit.Ještě ten den byl hospitalizován a za tři týdny zemřel.

Britská policie našla stopy polonia u obou ruských agentů, u ruského vládního činitele a obchodníka Borise Berezovského, který emigroval do Londýna, a také v letadle British Airways, které letělo na trase Moskva -Londýn před otravou i po otravě.Britské úřady ihned vydaly žádost o vydání Lugového, ta však byla zamítnuta….

Reklamy

Posted on Leden 8, 2012, in Konspirace, Nezařazené and tagged , , , . Bookmark the permalink. 1 komentář.

  1. Vladimir Putin je tajnou svetovou vládou dosadená politická „bábika“. To sa už dávno vie. Má vraj v pláne vytvoriť aj Euroázijskú úniu: http://www.euractiv.sk/obrana-a-bezpecnost/clanok/putin-chce-euroazijsku-uniu-od-lisabonu-po-vladivostok-019392

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: